– Vi er hovedsaklig en konsertarrangør. Vi har arrangement på Kvarteret hver torsdag og av og til i helgene. RF prøver å tilby et bredt spekter sjangermessig, alt fra metal til StåOppJazz med ASF (Aktive Studenters Forening journ.anm.) og St.Paddy's punk, forklarer Terje Lynghjem, bookingansvarlig i RF.
– Det startet med at det ikke var så mange gode professorer på mat.nat., derfor ble RF startet for å holde foredrag for disse studentene. Etter hvert utviklet organisasjonen seg til en konsertarrangør for alle studentene, så i dag er vi ikke en organisasjon kun for mat.nat-studenter. Vi vil gjerne ha litt av den følelsen tilbake ved å holde mer foredrag for mat. nat. som det ble gjort i starten, sier Daniel Olderkjær, president i RF.
– Det er vanskelig å svare på, for vi har medlemmer med flere forskjellige bakgrunner. Musikken vi tilbyr på arrangementene våre gjenspeiler medlemmene, og i en periode hadde vi veldig mye metal i bookingen. Nå er det derimot ganske variert, forklarer Lynghjem.
– En kan gjerne si at den typiske RF-er er en du finner på Teglverket på en torsdag med en geit på ryggen, sier Olderkjær og sikter til organisasjonens symbol.
– Å fylle Teglverket med 400 personer hver torsdag. Det blir jo ikke alltid sånn, men det er det vi håper på, forklarer RF-presidenten.
– Det går jo opp og ned, og sånn vil det alltid være. Taake var en stor suksess sist semester, mens på Up&Coming har det vært mindre publikum, forklarer Lynghjem.
– Vi tenker vel at det har gått veldig opp og ned. Vi tar risikoer; noen ganger lykkes vi og andre ganger ikke – vi har opplevd begge deler i høst, sier Olderkjær.
– Vi prøver å få bedre bookingrutiner. I høst ventet vi av og til for lenge med å sette datoer på arrangementer, og nå satser vi på å bli bedre på promotering også, forklarer bookingansvarlig.
– Det ser veldig variert ut, men alt er jo ikke spikret enda. Vi skal ha alt fra metal til Johnny Cash-coverband. Det blir blant de beste semestrene så langt om bookingene går i orden, mener Lynghjem.
– En RF-pamp sa en gang at vi gjør det samme som ASF, bare bedre og med mindre folk. Ellers har vi et flatt styre og er en tettere gjeng. Det er nok ikke så store forskjeller, sier RF-presidenten.
– Vi gjør det samme og har cirka like mange arrangementer i semesteret, men de booker kanskje litt mer hip hop, forklarer bookingansvarlig.
– Geiter tar seg frem i ukjent terreng og kommer seg framover, det er vel det vi også prøver å gjøre, forklarer Olderkjær.
– Jeg begynte på grunn av musikkinteressen min, det er veldig gøy å være bakom scenen. I tillegg er det kjekt å få ledererfaring, sier Lynghjem.
– Jeg begynte også fordi jeg hadde en stor interesse for musikk. I tillegg er det veldig spennende å planlegge semesteret, forklarer RF-presidenten.
Gode kommentarer kan bli benyttet i papirutgaven.