Etter flere utsettelser ble det i november 2011 klart at studentboligene i Grønneviksøren etter all sannsynlighet ville stå klare 1. mars. Nå har datoen imidlertid blitt utsatt på nytt, uten en konkret dato for ferdigstillelse.
Adiministrerende direktør i Studentsamskipnaden i Bergen (SiB), Egil Pedersen, garanterer at hoveddelen, a-blokka, er innflytningsklar senest ved semesterstart høsten 2012.
– Utsettelsen skyldes blant annet at byggeselskapet gikk konkurs, og det ble en del forsinkelser som en konsekvens av dette, sier Egil Pedersen.
Han sier SiB nå vil være forsiktige med å gå ut med noen endelig dato.
– Vi vil være helt sikre på at det blir den riktige datoen når vi uttaler oss neste gang, og vi håper den vil bli lansert så fort som mulig.
Studvest har tidligere skrevet om hvordan usikkerheten rundt Grønneviksøren rammer studentene. Les mer her.
Gode kommentarer kan bli benyttet i papirutgaven.